Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Pohádkový les 24.5.2008

  • Martin Kupera

Vloženo: 2. březen 2009

Zobrazeno: 12996×

V sobotu 24. 5. 2008 se konal u nás v Bratčicích pohádkový les. Letos se konal již 4. ročník tohoto zábavného dne pro děti. Minulý rok nám pršelo a pršelo. Letos se počasí na poslední chvíli umoudřilo a bylo opravdu krásně.
Pohádkový les začínal v půl druhé odpoledne. Netrpělivé děti čekaly, co je na pohádkové cestě letos čeká. Měly se na co těšit. Kouzelný anděl otevíral pohádkovou cestu a kromě toho děti na startu obdaroval balíčkem plným sladkostí.
 

A tak vzhůru do světa pohádek!
A jak to v pohádkách bývá, vandrovníci jdou cestou necestou, přes devatero hor a devatero řek a pokud chtějí dosáhnout svého cíle, musí vždy splnit úkol, vykonat dobrý skutek nebo třeba jen sebrat všechnu odvahu.
Nebylo to jednoduché! Ale pohádka je pohádka a ta končí vždy šťastně a tak všechny děti nakonec šťastně do cíle dorazily.

A jak to vypadalo na trase.
Na startu se děti setkaly s kouzelným andělem. Začátek byl jednoduchý a dokonce i příjemný. Jen ta trpělivost čekat, až anděl otevře bránu do pohádky!

 A je tady první zastávka. Poznáváte dva nešiky Pata a Mata z pohádkového seriálu „A je to“? No jestli ne, tak při pohledu na jejich obvázané prsty a zohýbané hřebíky jste poznali, že nešikovní opravdu jsou a tak pro každé dítě splnit jejich úkol nebylo nic těžkého. Kladivem se statečně oháněla i mrňata.

 

 

 

 

 

Kdo by neznal malou čarodějnici a havrana? Malá uličnice, která by nejraději hned chtěla umět všechny čáry máry, si ke svému čarování pozvala i děti. To by to kolikrát ale dopadlo, nebýt havrana, který měl všechna kouzla a čáry pod kontrolou.

 


 

 

 

A co je to za bzukot? Bzučení se mění v písničku a písničku hrají včelí medvídci a starý Pučmeloun jim k tomu tančí. I tady na děti čekal úkol, musely čmeláčkům pomoci sebrat pyl z květů . Za svoji pilnou práci dostaly sladkou odměnu.

 

 

 

 

 

A už jdeme dál. Ještě nám z dálky zní čmeláčí písnička a najednou – ááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!! Co to je????? Strom????? Jaká to hrůza?????

Tady nebo jinde po lese jste mohli být překvapeni hejkalem! Taky jste se polekali? Věřte, nebyli jste sami! 

 

 

 

 

 

Cestou k pohádce O veliké řepě se vám do cesty mohla připlést stará čarodějnice, která si v košíku nesla opravdu výtečnou večeři – hady, pavouky, jedovaté houby …. Ale všechno by nejraději vyměnila za bonbón. Ale o takovou výměnu nikdo nestál, tak šla a škemrala dál.

 

 


 

 

 

A už jsme šťastně v pohádce O veliké řepě. No, po zážitku s čarodějnicí si vzpomenout na to, kdo koho zavolal na pomoc, nebylo jen tak. Tak všichni společně táhli, táhli a řepu vytáhli. Děda, babka i vnučka byli za pomoc rádi a ještě na cestu nám zamávali.

 

 


 

  

Kdo si to užívá slunečného víkendu? V lese mýtinka, na mýtince stojí stan a u něho dva správní kluci – Bolek a Lolek. Hází na terč šipkami. Kdo chtěl, mohl si s nimi změřit síly.

 

 


 

 

  

Jen počkej! Další stanoviště, na kterém si mohly děti opravdu vystřelit ze vzduchovky. Terčem se stal jak zajíc, tak ale hlavně zlý a hloupý vlk. Byli jen namalovaní, ale trefit je, bylo pro někoho velmi těžké.

 


 

 

 

„Jaba daba dú!!!!“ Kdo takhle křičí???? Mezi stromy v lese stojí pravěký automobil, na šňůrách visí právě vyprané prádlo – jistě v nejmodernější pračce své doby a pod kotlem rozdělává oheň nějaký prapodivně vypadající muž, oděný v kožešinách pravěkých zvířat. Zde nebydlí nikdo jiný než rodina Flinstounova. Jsou úžasní – za zmínku stojí především slušivá obuv pana Flinstouna.

 


 

 

Už jsme v jiné pohádce! Tady žije krásná Sněhurka a jejich sedm trpaslíků. Je jich opravdu sedm? Ale malé děti jsou pilní a pracovití stejně jako trpaslíci a tak jim rády pomohou vozit materiál na opravu chaloupky.

 Uf! Z lesa jsme venku, ale co kdybychom opět potkali hejkala nebo čarodějnici. Radši rychle pryč!

 


 

 

 

Ale odkud se ozývá ten hrozný křik? Čeládko líná – nestát, nekoukat a dělat! To zlý a závistiví Trautenberk křičí na služebnou Aničku, Hajného a Kubu. Kuba má tolik práce! Děti, pomozte Kubovi nařezat dříví. To víte, zima od Krakonoše má svoji sílu! Poznali jste že jste v Krkonošských pohádkách?

 

 


 

 

Tady to voní! Někdo peče bábovku? A kdo – Červená Karkulka. A děti pomáhají. Dělají bábovky sice z písku, ale že jich tady je! Ale tady jsme na konci pohádky. Pečeme bábovky, ale na oslavu, že babička, Karkulka i pan myslivec jsou v pořádku a zlý vlk byl po zásluze potrestán.

 


 

 

 

Už jsme skoro na konci naší pohádkové cesty a děti si mají vybrat, jestli chtějí rozum nebo štěstí. Volba je těžká, ale koukejte na krále Ctirada bez rozumu. A jak Matějovi sluší štěstí. Co byste si vybrali vy? Úkol byl zajímavý, děti dostaly rozumu jen na lžíci, ale když měly štěstí, donesly si ho až do cíle. Pak si už vybraly jen lízátko.

 


 

 

 

Že je osud nevyzpytatelný, o tom nás přesvědčil kouzelník a vědma. Kouzlili a věštili, ale největší kouzlo bylo, když se dětem v obrovských rukavicích podařilo sebrat malý kroužek a navléknout ho na tyčku.

 


 

 

 

 

Poslední, kdo přišel na řadu po úmorné cestě byl krásný princ, který na svém koni dopravil ušlé pocestné do cíle. Myslím, že pro každého malého hrdinu byla jízda na koni, na posledním úseku trati, opravdovým vysvobozením.

Koně jste na svých toulkách mohli potkat ještě dva. Všichni byli krásní.

 

 

 

 

Zazvonil konec a pohádky je konec. Na závěr společné foto na památku!

  

 Doufáme, že se spolu opět příští rok v pohádkovém lese potkáme!
 

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Obec Bratčice

Bratčice 49, 286 01 Čáslav

Telefon, fax: +420 327 371 104

Mobil - starosta: +420 724 295 083

Email: ou.bratcice@seznam.cz