Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Okrsková soutěž v požárním sportu – 17. 5. 2008 Drobovice

  • Martin Kupera

Vloženo: 10. březen 2009

Zobrazeno: 27504×

Okrsková soutěž v požárním sportu

V soboto 17. května 2008 se konala okrsková soutěž v požárním sportu, letos v Drobovicích. Soutěže se zúčastnilo 6 družstev 7. okrsku – Bratčice, Drobovice, Hostovlice, Okřesaneč, Potěhy, Zehuby a mimo soutěž Žleby. Dále se soutěže účastnilo družstvo žen a družstvo dětí z Bratčic.
Bylo krásné, téměř letní počasí a tak se přišlo na výkony hasičů podívat několik desítek diváků. Pokud jste nikdy na takové soutěži nebyli, tak se jedná o sedmičlenná družstva, která se snaží dopravit vodu z  kádě k terčům a co nejrychleji nastříkat určité množství vody. Mezitím ale musí jednotlivci pospojovat všechny savice a hadice a nastartovat „mašinu“ a pospojovat „béčka“ a „céčka“ a rozdělovač a proudnice . Každý ze soutěžících má svůj úkol a pokud všechno klapne a je-li dobrý čas, tak družstvo vítězí. Vypadá to jednoduše, ale chce to přípravu.
My jsme v Bratčicích pilně trénovali, a protože i trénink chce souhru a přípravu, museli jsme najít vždy takový den a čas, kdy jsme měli volno všichni. Je to někdy to nejtěžší z celého nácviku – sejít se. Trénovali jsme na louce u fotbalových kabin. Jelikož jsme tři družstva, musíme se střídat, ale i si radit, často si pomáhat, ale hlavně se navzájem popichovat. Pak je i legrace, ale nakonec vždy držíme při sobě a fandíme si. Úspěchy i neúspěchy prožíváme společně.
 
  
  
V Drobovicích jsme si vylosovali 2. soutěžní pořadí. 1. pořadí si vylosoval Okřesaneč.  Je to výhoda. Terén kolem stříkačky není ještě podmáčený. Start našich mužů jsme prožívali všichni. Rychlost a přesnost, spolupráce družstva, spolehlivost a zodpovědnost- všechno bylo vidět ve tvářích našich chlapů. Nakonec dosáhli výsledného času 58,28 s. Byli jsme trochu zklamaní, ale skoro celá soutěž byla ještě před námi a může dopadnout jakkoliv. Nevadí. Víme, že to umíme i lépe, ale čekáme na časy našich soupeřů. Po nás přišlo na řadu potěžské družstvo. To bylo rychlejší a právem si zasloužilo výsledné 2. místo. 1. místo obsadilo družstvo z Hostovlic a my jsme nakonec byli 3.. Oddechli jsme si a nakonec jsme se i radovali.
 
Výsledková listina
 

Pořadí

 
Soutěžní družstvo –sídlo SDH
Výsledný čas
1.
Hostovlice
37,49 s
2.
Potěhy
53,08 s
3.
Bratčice
58,28 s
4.
Drobovice
60,69 s
5.
Okřesaneč
69,39 s
6.
Zehuby
72,29 s

 Mimo soutěž družstvo SDH Žleby dosáhlo času 74,50 s.

  
 
Po mužích přišly na řadu naše ženy. Letos si na soutěž pořídily krásná oranžová trička s nápisem HASIČKY BRATČICE a k přehlédnutí nebyly už vůbec. Škoda, že nemají konkurenci. Diváci fandili a ženy předvedly opravdu obdivuhodný výkon.
 
 
 
A nejlepší nakonec. Na závěr celé soutěže dostaly svůj prostor i děti. A že nám to ukázaly! Jejich čas 43 s byl opravdu skvělý. Srovnáme-li vítězný čas hostovlického družstva mužů – 37,49 s, musíme být s našimi dětmi spokojeni. Mají samozřejmě kratší dráhu a jiné hadice, ale jsou menší. Vždyť nejmladší z nich chodí teprve do 1. třídy! Gratulujeme!
 
 
Na závěr došlo ke slavnostnímu nástupu, kde proběhlo vyhlášení vítězů a zhodnocení celé soutěže.

Galerie

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Obec Bratčice

Bratčice 49, 286 01 Čáslav

Telefon, fax: +420 327 371 104

Mobil - starosta: +420 724 295 083

Email: ou.bratcice@seznam.cz